Mobil LBS Yazılımı (Software Development)

Proje Tanımı

Kişilerin GSM Operatörü bağımsız kapalı alanlardaki yerinin tespitini gerçekleştirerek işletmeler için müşteri trafiği yaratmak, perakende sektöründeki alışverişi; mobil cihazlar ile interaktif hale getirerek, yeniden yorumlanmasını ve mağazaların kullanıcılar ile iletişimini amaçlamaktadır.

Çözüm

Uygulama GPS den alınan sinyaller ile beraber ultrasonik ses frekanslarının lokasyon belirlemek için kullanıldığı bir lokasyon tespit yöntemi kullanacaktır. Bu yöntem dahilinde projede gerekli yazılımlar ile beraber kullanılacak ultrasonik ses dalgalarının kaynağı olacak olan akıllı bir cihaz üretimi yapılacaktır. Lokasyon bilgisinin sağlanmasında operatör bağımsız olarak çalışacaktır ve kullanıcının mağazaya giriş hareketi sistem tarafından ayırt edilip, algılanabilecektir. Sistem kullanıcının herhangi bir mekana ziyaretini cep telefonu üzerinden otomatik olarak algılayabilecektir. Bu hareketin algılaması müşterinin profil bilgisine müşteri alışverişi yapmadan önce ulaşılmasını sağlayacaktır.

Sonuç

Mobil iletişim teknolojilerinin hızlı bir şekilde geliştiği dünyada, akıllı telefon kullanım oranlarının arttığı genç nüfuslu ülkemizde kullanılacak teknoloji yaratılmış ve pilot uygulamalar yapılmaktadır.